دو گوگل درایو در یک گوگل کولب

با توجه به محدودیت‌های سخت‌افزارهای خانگی، اغلب استفاده از سیستم‌های ابری برای پردازش‌های سنگین مانند آموزش شبکه های عصبی بزرگ، انتخاب منطقی و مناسبی است. گوگل کولب یکی از ابزارهای پردازش ابری رایگان و در دسترس برای برنامه نویسان یادگیری ماشین است. البته استفاده از گوگل کولب هم در نسخه رایگان دارای محدودیت‌هایی از جمله محدودیت فضای حافظه است. در این مطلب از فیلاگر، شما را با روشی برای افزایش فضای در دسترس گوگل کولب آشنا خواهیم کرد.

همانطور که میدانید، گوگل یک فضای ابری به نام گوگل درایو را به هنگام ساخت یک آدرس جی میل در اختیار شما قرار می دهد. میزان حافظه ابری که در وهله اول و به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد، 15 گیگابایت هست. اگرچه این فضا برای آموزش شبکه های عصبی زیادی مناسب است، اما ممکن است برای پیاده سازی و آموزش شبکه های عصبی بزرگ تر با حجم دیتاست بیشتر، کافی نباشد. به همین دلیل در این مطلب از فیلاگر، به شما روشی را برای افزایش این فضا معرفی خواهیم کرد.

به روشی که در ادامه معرفی خواهیم کرد “Mount Multiple Google Drives in Google Colab” یا استفاده از دو گوگل درایو در یک اکانت گوگل کولب گفته می شود. به این ترتیب شما قادر خواهید بود از دو اکانت گوگل درایو با فضای رایگان 30 گیگابایت در یک اکانت گوگل کولب استفاده کنید و در نتیجه فضای بیشتری برای کدنویسی هوش مصنوعی خودتون داشته باشید.

روش استفاده از دو گوگل درایو در یک اکانت گوگل کولب در ویدیو زیر توضیح داده شده. این ویدیو توسط یکی از مخاطبین فیلاگر در رویداد “کدنویسی هوش مصنوعی با فیلاگر” تهیه و در اختیار فیلاگر قرار گرفته است. در ادامه این ویدیو را مشاهده می کنید:

 

 

 

با کلیک بر روی دکمه زیر میتوانید کدهای مورد استفاده در این برنامه را دانلود کنید:

همچنین اگر به دنبال یادگیری هوش مصنوعی و کسب تجربه در این زمینه هستید، می توانید از آموزش ها، دوره ها و رویدادهای رایگان فیلاگر استفاده کنید:

فیلاگر ایونت، اولین رویداد هوش مصنوعی ایران هست که به صورت تکرارشونده هر ماه با حضور نخبگان هوش مصنوعی از شرکت های بزرگ تکنولوژی جهان، برگزار میشود. هدف از فیلاگر ایونت، انتقال تجربیات مهندسین هوش مصنوعی شرکت های بزرگی مانند گوگل، اپل، eBay و مایکروسافت به جامعه هوش مصنوعی ایران هست. ویدیوی رویدادهای قبلی فیلاگر ایونت را میتوانید در وب سایت، تلگرام و اینستاگرام فیلاگر مشاهده کنید.

اولین رویداد هوش مصنوعی ایران برای انتقال تجربه از شرکت های تکنولوژی به صورت ویدیوکست و پادکست

رویدادهای “خوانش گروهی با فیلاگر” که در آن برای اولین بار در ایران، کتاب های هوش مصنوعی را به صورت گروهی و آنلاین، مطالعه میکنیم، “ژورنال کلاب هوش مصنوعی” که در آن مقالات هوش مصنوعی را به همراه بزرگان این رشته از شرکت های گوگل و دانشگاه های تراز اول جهان بررسی میکنیم، رویداد “کدنویسی هوش مصنوعی با فیلاگر” که در آن به صورت آنلاین و در کنار هم برنامه نویسی هوش مصنوعی و شبکه های عصبی مصنوعی را تمرین میکنیم، و همچنین “آموزش رایگان زبان های برنامه نویسی هوش مصنوعی” که در آکادمی فیلاگر عرضه می شود، بخشی از فعالیت های عمومی مجموعه خلاق فیلاگر هست.

فیلاگر

https://www.filoger.com

فیلاگر؛ جامعه هوش‌مصنوعی ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *