سرمایه گذاری آمازون در شرکت هوش مصنوعی زوکس

شرکت‌های بزرگ تکنولوژی اغلب در شرکت‌های کوچک و مستعد سرمایه‌گذاری می‌کنند. این کار علاوه بر رشد ایده شرکت کوچک، رقبای احتمالی این شرکت‌ها را به زیرمجموعه آنها تبدیل می‌کند. در یکی از سرمایه‌گذاری‌های اخیر، شرکت آمازون، شرکت خودرو خودران Zoox را خریداری کرد.

یکی از کاربردهای انقلابی هوش مصنوعی، استفاده از آن در خودرو خودران هست. شرکت‌های بزرگ تکنولوژی مانند گوگل، سرمایه‌گذاری زیادی بر روی این صنعت انجام داده‌اند.

در جدیدترین اقدام، شرکت آمازون، استارتاپ خودرو خودران (بدون راننده‌) زوکس را به مبلغ 1.2 میلیارد دلار خریداری کرد. زوکس در سال 2014 تاسیس شد و نزدیک به 1 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده بود. جذب سرمایه‌ی بالا توسط این شرکت نوپا، نشان دهنده‌ی جذابیت بازار خودرو خودران برای سرمایه گذار هاست. یکی از ویژگی‌های شرکت زوکس، تلاش برای ساخت تمام بخش‌های سخت افزاری و نرم‌افزاری خودرو خودران به صورت شخصی و از ابتداست.

خرید شرکت خودرو بدون راننده زوکس توسط اپل
شرکت گوگل از گذشته در صنعت خودرو خودران و بدون راننده سرمایه‌گذاری کرده بود و در این زمینه پیشرفت خوبی را داشت. این سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ جهان در صنعت خودرو خودران، نشان دهنده‌ی آینده پر رونق این صنعت و رشد سریع هوش مصنوعی است.

اما شاید بزرگترین خودروساز این صنعت را بتوان شرکت تسلا دانست. این شرکت توانست برای مدت زمان مشخصی، به پر ارزش‌ترین برند خودروسازی جهان تبدیل شود. این در حالی است که در صنعت خودرو رقبای سنتی بزرگی مانند بنز، بی ام و و لامبورگینی حضور پر رنگی داشته‌اند.

فیلاگر

https://www.filoger.com

فیلاگر؛ جامعه هوش‌مصنوعی ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام در

بوت کمپ هوش مصنوعی فیلاگر

شروع شد!

اطلاعات بیشتر و ثبت نام