دیتاساینتیست مایکروسافت (دانشمند داده مایکروسافت)

در فیلاگر ایونت این ماه با دانشمند داده مایکروسافت (دیتاساینتیست مایکروسافت) دکتر سهیل صادقی گفت و گو کردیم. دکتر صادقی سال هاست که به عنوان دانشمند داده مایکروسافت مشغول به فعالیت هست. تحصیلات مقطع کارشناسی دکتر سهیل صادقی در رشته مهندسی صنایع و دانشگاه صنعتی شریف به پایان رسیده.

دکتر صادقی جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به آمریکا مهاجرت کرده. مقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاه فلوریدا و رشته آمار گذرانده. همچنین برای دکتری در دانشگاه Wisconsin-Madison و در رشته آمار به تحصیل و تدریس خود ادامه داده. مدتی به عنوان دیتاساینتیست در مجموعه فروشگاه های والمارت آمریکا مشغول به کار بوده و سپس به مایکروسافت رفته است.

در این گفت و گو از دانشمند داده مایکروسافت درباره فیلدهای پرطرفدار دیتاساینس، شرح مسئولیت شغلی و وظایف یک دیتاساینتیست، نقشه راه تبدیل شدن به دیتاساینتیست (دانشمند داده)، استارتاپ‌های مناسب هوش مصنوعی جهت سرمایه گذاری، تفاوت دانشگاه های ایران و آمریکا و مسائل دیگر صحبت شده است. تجربیات یک دانشمند داده که در بخش هوش مصنوعی شرکت مایکروسافت به عنوان یک شرکت بزرگ تکنولوژی مشغول به فعالیت هست، می‌تونه برای بسیاری از مخاطبین خوب فیلاگر الهام بخش باشه. هدف از برگزاری این رویدادها هم، کسب تجربه از افراد فعال در شرکت های بزرگ تکنولوژی است.

فیلاگر ایونت، اولین رویداد تکرارشونده هوش مصنوعی ایران هست که به صورت تخصصی در زمینه هوش مصنوعی و با حضور اساتید و بزرگان این رشته از شرکت ها و دانشگاه های بزرگ جهان برگزار می شود. برای تماشای دیگر رویدادهای فیلاگر، به صفحه فیلاگر ایونت در این لینک مراجعه کنید. در فیلاگر تی وی رویدادهایی با حضور مهندس هوش مصنوعی گوگل، مهندس هوش مصنوعی اپل، مهندس هوش مصنوعی eBay و دیگر رویدادها را می‌توانید تماشا کنید.

قسمت اول:

 

قسمت دوم:

فیلاگر ایونت، اولین رویداد تکرارشونده هوش مصنوعی در ایران هست که هر ماه با حضور بزرگان هوش مصنوعی در برترین شرکت های تکنولوژی جهان برگزار می شود. نخبگان هوش مصنوعی ایرانی حاضر در بزرگترین کمپانی های تکنولوژی جهان، هر ماه با حضور در فیلاگر ایونت، تجربیات خود را در قالب یک برنامه ویدیویی در اختیار جامعه هوش مصنوعی ایران قرار میدهند و این انتقال تجربه، به ارتقا سطح دانش در زمینه هوش مصنوعی کمک میکند. فیلاگر ایونت به صورت ویدیو کست و پادکست از سال 98 در اختیار مخاطبین خوب فیلاگر قرار می گیرد.

فیلاگر | جامعه هوش مصنوعی ایران

فیلاگر

https://www.filoger.com

فیلاگر؛ جامعه هوش‌مصنوعی ایران

ثبت نام در

بوت کمپ هوش مصنوعی فیلاگر

شروع شد!

اطلاعات بیشتر و ثبت نام