فیلاگر ایونت | اولین رویداد هوش مصنوعی ایران

به صورت تکرارشونده

فیلاگر ایونت، اولین رویداد هوش مصنوعی ایران هست که به صورت تکرارشونده هر ماه با حضور نخبگان هوش مصنوعی ایرانی در برترین شرکت های تکنولوژی جهان برگزار می شود. هدف از فیلاگر ایونت، انتقال تجربه و دانش به روز بزرگان هوش مصنوعی، به جامعه هوش مصنوعی ایران هست.

اولین رویداد هوش مصنوعی ایران برای انتقال تجربه از شرکت های تکنولوژی به صورت ویدیوکست و پادکست

شرکت‌های تکنولوژی حاضر در فیلاگر ایونت:

 

مهندس محمد صفار از گوگل

ترنسفورمرها، یکی از مفاهیم متحول کننده دنیای هوش مصنوعی در سال‌های اخیر بوده است. مهندس محمد صفار که یکی از مهندسین هوش مصنوعی گوگل برین است، از اعضای اولیه تیم ترنسفورمر گوگل نیز بوده و در گفت و گو با فیلاگر، درباره این ساختار در کنار دیگر تجربیات تیم گوگل برین صحبت کرده است. میتوانید در ادامه همین صفحه، ویدیو این فیلاگر ایونت را مشاهده کنید.

دکتر مریم رحمانی از اینتل

دکتر رحمانی مهندس یادگیری عمیق و هوش مصنوعی شرکت اینتل هست. با نزدیک به یک دهه فعالیت در بخش هوش مصنوعی مشهورترین سازنده پردازنده‌های کامپیوتر یعنی شرکت اینتل، دکتر مریم رحمانی تجربیات بسیار خوبی برای انتقال به جامعه هوش مصنوعی ایران دارد و در این گفت و گو با نخبه هوش مصنوعی ایران در یکی از شرکت های بزرگ تکنولوژی، این انتقال تجربه صورت گرفت. در ادامه این صفحه، ویدیو کامل این گفت و گو را میتوانید تماشا کنید.

دکتر مریم رحمانی مهندس هوش مصنوعی و یادگیری عمیق شرکت اینتل در فیلاگر ایونت، اولین رویداد هوش مصنوعی ایران. فیلاگر جامعه هوش مصنوعی ایران
دکتر حمیدرضا صغیر اپلاید ساینتیست و مهندس هوش مصنوعی شرکت آمازون در فیلاگر ایونت اولین رویداد تکرار شونده هوش مصنوعی ایران

دکتر حمیدرضا صغیر از آمازون

دکتر صغیر در بخش الکسا شرکت آمازون و به طور اختصاصی در زمینه پردازش زبان طبیعی (NLP) فعالیت میکند. الکسا، دستیار هوشمند شرکت آمازون است که دستورات صوتی انسان را اجرا میکند. در این گفت و گو از نقشه راه تبدیل شدن به اپلاید ساینتیست در یک غول تکنولوژی مانند آمازون و همچنین موضوعات داغ برای شروع استارتاپ در زمینه هوش مصنوعی صحبت کردیم.

دکتر سهیل صادقی از مایکروسافت

مایکروسافت یکی از قدیمی ترین و قدرتمندترین شرکت های تکنولوژی جهان هست که در زمینه هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرده است. دکتر سهیل صادقی، دانشمند داده مایکروسافت هست که تجربیات دیتاساینس خود را به مخاطبین فیلاگر منتقل کرد.

دکتر حسام باقری نژاد از اپل

شرکت اپل در سال‌های اخیر رکورددار بیشترین خرید استارتاپ های هوش مصنوعی بوده و در این زمینه پیشرو هست. دکتر حسام باقری نژاد تجربیات هوش مصنوعی خود در شرکت اپل را به مخاطبین فیلاگر منتقل کرد.

دکتر ابراهیم سنقری از گوگل

شرکت گوگل از پیشروترین شرکت‌های فعال در حوزه هوش مصنوعی است. به همین خاطر دکتر ابراهیم سنقری، مهندس هوش مصنوعی گوگل برین، به فیلاگر ایونت دعوت شد تا از تجربیات شون بهره‌مند بشیم.

مهندس هوش مصنوعی گوگل در اولین رویداد هوش مصنوعی ایران فیلاگر ایونت

دکتر مهدی مشایخی از eBay

شرکت ای بی بعد از آمازون، بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان با میلیون ها کاربر هست. دکتر مهدی مشایخی با حضور در فیلاگر ایونت، از نحوه استفاده از هوش مصنوعی در این غول اینترنتی جهان و نقشه راه مهندس هوش مصنوعی شدن گفت.

انتقال تجربه از مهندس هوش مصنوعی گوگل

مهندس محمد صفار، مهندس هوش مصنوعی گوگل و از اعضای اولیه تیم ترنسفورمر گوگل برین است. او همچنین تجربه فعالیت در بخش گوگل پلی و بر روی این اپلیکیشن (به عنوان یکی از اپ های با بیش از یک میلیارد کاربر گوگل) را نیز دارد. در این گفت‌وگو مهندس صفار از کتابخانه ای خواهد گفت که تیم گوگل برین به جای تنسورفلو، در حال استفاده از آن است.

انتقال تجربه از مهندس هوش مصنوعی اینتل

دکتر مریم رحمانی، دکتر مهندسی کامپیوتر خود را از دانشگاه نبراسکا آمریکا دریافت کرده و سپس در اینتل مشغول به فعالیت شده. در این فیلاگر ایونت، تجربیات ارزشمند این نخبه هوش مصنوعی را خواهید شنید.

انتقال تجربه از مهندس هوش مصنوعی آمازون

دکتر حمیدرضا صغیر، علاوه بر تجربه کاری ارزشمند در شرکت آمازون به عنوان اپلاید ساینتیست و کار بر روی دستیار هوشند این شرکت یعنی الکسا، تجربه تاسیس یک استارتاپ در زمینه رباتیک را نیز دارد. در این گفت و گو نکات و تجربیات بسیار خوبی درباره نحوه شروع به فعالیت در زمینه هوش مصنوعی و مباحث علمی آن مطرح شده.

انتقال تجربه از دیتاساینتیست مایکروسافت

دکتر سهیل صادقی، دانشمند داده مایکروسافت است که دکتر آمار خود را دانشگاه ویسکونسین مدیسون آمریکا دریافت کرده. مدتی در والمارت آمریکا مشغول به فعالیت بوده و سپس به مایکروسافت رفته است. بخش دوم این رویداد را در این لینک تماشا کنید.

برای اولین بار در ایران به‌روزترین دانش هوش‌مصنوعی را بدون واسطه از نخبگان هوش مصنوعی در شرکت های بزرگ تکنولوژی ببینید و بشنوید.

انتقال تجربه از مهندس هوش مصنوعی اپل

دکتر حسام باقری نژاد دکتری علوم کامپیوتر خود را از دانشگاه واشنگتن دریافت کرده. سپس به همراه استاد ایرانی خود استارتاپی را راه‌اندازی کرد که توسط شرکت اپل خریداری شد. در ادامه دکتر باقری نژاد به بخش هوش مصنوعی اپل پیوست.

فیلاگر ایونت، اولین رویداد هوش مصنوعی ایران است که از سال 98 هر ماه و با حضور مهندسین هوش مصنوعی غول‌های تکنولوژی جهان برگزار می‌شود.

انتقال تجربه از مهندس هوش مصنوعی گوگل برین

دکتر ابراهیم سنقری، دکتر مهندسی کامپیوتر خود را از دانشگاه رایس آمریکا دریافت کرده و سپس در گوگل برین مشغول به کار شده. در ویدیو این فیلاگر ایونت، تجربیات ارزشمند مهندس ایرانی هوش مصنوعی گوگل را بشنوید.

انتقال تجربه از مهندس هوش مصنوعی eBay

دکتر مهدی مشایخی، دکتری خود را در رشته علوم کامپیوتر و از دانشگاه کارولینای شمالی دریافت کرده است. او در ابتدا فعالیت خود را به عنوان مهندس هوش مصنوعی در شرکت eBay آغاز کرد و سپس به اپل پیوست.

میخواهید در رویدادهای فیلاگر شرکت کنید؟

فیلاگر ایونت اولین رویداد هوش مصنوعی به صورت تکرارشونده. پادکست و ویدیوکست

برای اطلاع از زمان رویدادها و همچنین حضور در رویدادهای بعدی فیلاگر ایونت، پیج اینستاگرام و کانال تلگرام فیلاگر را دنبال کنید:

فیلاگر را در شبکه‌های اجتماعی، با آی دی filoger_com پیدا کنید.